• EKO LIFE

Zachęcamy, by przyjazne środowisku artykuły wprowadzać do różnych dziedzin swojego życia. W tej kategorii znaleźć można rozmaite, ekologiczne produkty zero waste, które przydadzą się w każdym domu.

Ekologiczne produkty do łazienki

Toaleta jest miejscem, gdzie korzystamy z wielu chemikaliów i artykułów jednorazowego użytku. W jaki sposób możemy więc zmienić nasze nawyki, by ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko? Przydatne okażą się proszki do prania i płyny do płukania, stworzone na bazie naturalnych składników. Jeśli zaś chodzi o produkty do pielęgnacji, warto przestawić się na bambusowe szczoteczki - w naszym sklepie znajdziesz je w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co jeszcze warto mieścić w łazienkowych szafkach? Sięgnij na przykład po bambusowe chusteczki i patyczki do uszu.

Ekologiczna kuchnia

Podczas organizowania przyjęć często korzystamy z jednorazowych naczyń. Plastikowe talerzyki, sztućce i kubki zastąp ich biodegradowalnymi odpowiednikami. Dla najmłodszych przygotowaliśmy też specjalne bambusowe zestawy naczyń. A jak zachować w kuchni porządek? Sprawdzą się przy tym takie produkty, jak sól do zmywarek, nabłyszczacze i ekologiczne żele do czyszczenia. Zamiast tradycyjnych płynów, mleczek i sprayów wykorzystaj na przykład środki na bazie sody oczyszczonej – przydadzą się nie tylko w kuchni!