• EKO ZABAWKI

Rozrywka i troska o środowisko naturalne idą u nas w parze! W asortymencie naszego sklepu internetowego rodzice znajdą ekologiczne zabawki drewniane dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Dla niemowlaków i maluchów do 2. roku życia przygotowaliśmy tu rozmaite, kolorowe pojazdy na sznurku, kostki edukacyjne, zręcznościowe układanki, a także wszelkiego rodzaju sortery. Ich barwny design na pewno przypadnie do gustu maluchom, a duże części nie będą stanowiły dla nich zagrożenia.


A jakie zabawki dla dla starszaków?

Nieco starszym dzieciom polecamy z kolei zestawy kreatywne, z których można stworzyć własne, spersonalizowane zabawki. Drewniane domki do malowania farbkami i inne akcesoria do kreatywnego wykorzystania są źródłem nie tylko wielkiej frajdy - pomagają również w rozwoju i edukacji malucha na wielu różnych płaszczyznach. Na duży prezent dla pociechy powyżej drugiego roku życia warto rozważyć też rowerek biegowy, który wesprze rozwój fizyczny dziecka. Świetnym wyjściem są również zestawy kolorowych klocków, z których budować można rozmaite budowle, miasta i inne konstrukcje.

Ekologiczne zabawki z bezpiecznych materiałów

Kupując zabawki dla dzieci, największą uwagę zwykle zwracamy na design, zakres ich funkcji oraz ich walory rozrywkowe i edukacyjne. Równie duży nacisk powinniśmy jednak kłaść na ich bezpieczeństwo i proces produkcji. Warto stawiać więc na naturalne produkty z drewna, bambusu czy bawełny, oznakowane odpowiednimi certyfikatami, w tym koniecznie oznaczeniem CE.

W asortymencie naszego sklepu nie brak ekologicznych zabawek dla dzieci od najbardziej zaufanych producentów. Firmy takie jak Fresk czy Lucy&Leo cieszą się dużym uznaniem pośród rodziców, którym zależy na korzystaniu z bezpiecznych, przyjaznych środowisku akcesoriów dla najmłodszych. Drewniane klocki i układanki nie zawierają szkodliwych substancji i są bardzo trwałe. Co jednak równie ważne, takie ekologiczne akcesoria nie grożą też przebodźcowaniem malucha. Nie przytłaczają go całą gamą dźwięków, piosenek czy odgłosów, a zamiast tego angażują dziecko do samodzielnego poznawania świata z wykorzystaniem wszystkich zmysłów.