• MIÓD RZEPAKOWY KOSZERNY KLASYCZNY

Symbol: 0102

RZEPAKOWY KLASYCZNY

50.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni roboczych
Cena przesyłki 18.5
KURIER INPOST 18.5
Kurier za pobraniem 19
KURIER DPD 19.5
Dostępność Mało
Waga 1.05 kg

Zamówienie telefoniczne: 662240578

Zostaw telefon

Rok zbiorów: 2021

Geografia pozyskiwania miodu: Kaszuby, Polska

przetwarzanie: ręcznie robione miody kraftowe

Miód pojedynczy “single”: jest to miód z jednego ula – pasieki, nie jest to mieszanka miodów

Kaloryczność: w 100g miodu znajdziesz 304 kcal. W 1 łyżce stołowej około 20 g miodu znajdziesz około 61 kcal

Seria: Cały proces pozyskiwania i przetwarzania kraftowego miodu flowerbee™ Koszernego przebiega zgodnie z zasadami koszerności. 

Opis: Miód rzepakowy ma lekko słomkowy kolor i delikatny zapach kwiatów rzepaku. Bardzo szybko krystalizuje, drobne kryształki mają biały lub kremowy kolor. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Pomocny w leczeniu wrzodów wątroby, trzustki, nerek, układu pokarmowego, żołądka i dwunastnicy. Zalecany jest w leczeniu chorób układu krążenia, niewydolności serca, dusznicy bolesnej i miażdżycy. Obniża ciśnienie krwi i wyrównuje niedobory potasu w organizmie. Skuteczny również przy przeziębieniach i stanach zapalnych dróg oddechowych. Przyspiesza gojenie ran. W przypadku oparzeń zapobiega powstawaniu pęcherzy.

Minerały i witaminy: Miód rzepakowy składa się w około 80% z cukru, a dokładniej z mieszanki glukozy i fruktozy – bardzo łatwo przyswajalnych węglowodanów.

Minerały: potas, kobalt, żelazo, wapń, sód, mangan, fosfor, miedź.

Witaminy: C, PP, witaminy z grupy B. Olejki eteryczne i enzymy: inwertaza, oksydaza glukozowa, diastaza.

Efekt zdrowotny: Dzięki węglowodanom miód rzepakowy jest źródłem łatwo przyswajalnej energii, która jest szczególnie potrzebna osobom chorym, rekonwalescentom, a także sportowcom i osobom narażonym na duży wysiłek fizyczny i intelektualny. Dzięki kwasom organicznym i witaminom możliwe są korzyści płynące z miodu rzepakowego, takie jak wpływ na odporność organizmu, poprawa jego funkcji obronnych i przeciwdrobnoustrojowych. Warto podkreślić, że wszystkie miody, w tym miód rzepakowy, zawierają pewną ilość związków antybakteryjnych – są to związki pochodzenia naturalnego, niezbędne do tego, aby przygotowany przez pszczoły miód długo zachował świeżość.

Przechowywanie: baryłkę płynnego złota – miodu najlepiej przechowywać we własnym opakowaniu – tubie, zapewnia odpowiednie zaciemnienie i chroni przed gwałtownymi zmianami temperatury (efekt termosu). Optymalna temperatura przechowywania w domu do + 18 ℃ (64F) (im niższa, tym lepiej). Optymalna temperatura to około 9-12℃ (48-54F). 

Ekologia: nasze miody pozyskiwane są na ekologicznie czystych terenach, z dala od przemysłu i ośrodków ludzkich. To nasz priorytet!

Stosowane przez nas opakowania nadają się w 100% do recyklingu i są wykonane z surowców wtórnych. Używamy głównie: szkła, stali, papieru, drewna. Nie używamy plastiku.

Jakość: każda pasieka jest przez nas kontrolowana pod względem jakości przerobu i ekologii.

Każda partia miodu jest badana przez niezależne laboratorium Instytutu Ogrodnictwa Oddziału Pszczelarstwa w Puławach. 

Każda partia miodu jest badana przez miejscowego lekarza weterynarii.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci