"Sen to zdrowie" - mawiamy. Wiele w tym prawdy, bowiem podczas snu nasz organizm odpoczywa, regeneruje się i zbiera siły na kolejny dzień. W trakcie snu następuje naprawa uszkodzeń powstałych w mózgu w czasie czuwania. Sen to najlepszy kosmetyk. Wystarczy spojrzeć na człowieka, żeby wyczytać z jego twarzy, czy dobrze sypia, czy tez cierpi na bezsenność. Wypoczęta twarz wygląda młodo i świeżo, w przeciwieństwie do twarzy osoby niewyspanej.
Dzieci, które są nad wyraz aktywne w ciągu dnia, potrzebują znacznie więcej snu niż dorośli. Organizm dziecka wytwarza w nocy bardzo duże ilość hormonu wzrostu, dlatego mówi się, że podczas snu dzieci rosną.

Jakie czynniki wpływają na zdrowy sen naszego dziecka?

1. Dieta, a dokładnie kolacja . Dziecko nie powinno iść spać ani przejedzone, ani głodne. Na kolację warto wybrać lekki posiłek, a ciężkie potrawy spożywać należy nie później niż 120 min przed snem. Bezwzlędnie powinno się unikać cukru przed snem :)

2. Temperatura w pomieszczeniu. Przed położeniem malucha, należy wywietrzyć pomieszczenie oraz zadbać aby temperatura wynosiła ok 20 stopni Celciusza. Warto sprawdzić, czy powietrze w pokoju nie jest zbyt suche.

3. Sucha pieluszka. W przypadku młodszych dzieci zakładanie pieluchy jest koniecznością. Pamiętajmy aby pieluszka nie była przepełniona, gdyż spowoduje to wybudzanie się dziecka ze snu.

4. Drzemki w ciagu dnia. Jeśli są zbyt długie, mogą powodować, ze dziecko przebudź się w nocy. Ostatnia drzemka dziecka powinna odbywać się wczesnym popołudniem.

5. Łóżeczko i pościel. Wygoda podczas snu ma ogromne znaczenie. Dziecko, któremu będzie przeszkadzało niewygodne łóżeczko, zbyt szorstka pościel, źle ułożona poduszka, będzie budziło się w nocy lub nie będzie mogło usnąć. Warto przed snem sprawdzić dokładnie ułożenie pościeli, ale tez warto zadbać, aby poduszki, kołdry i pościel były jak najlepszej jakości. 

W naszej ofercie posiadamy produkty bambusowe oraz z bawełny organicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem w dziale Kocyki, poduszki, śpiworki.

Oto kilka propozycji:

1. Pościel bambusowa z wypełnieniem z jonami srebra. Znajdziesz tutaj: Pościel bambusowa ananasy2. Śpiworek bambusowy z jonami srebra. Znajdziesz tutaj: Śpiworek bambusowy 
śpiworek bambusowy dinozaury.

3. Bambusowa poduszeczka krówki. Znajdziesz tutaj: , poduszeczka krówkipoduszeczka listki 
4. Przytulanka bambusowa żyrafa. Znajdziesz tutaj: Żyrafa
5. Hamak ze stelażem. Znajdziesz tutaj: Hamak ze stelażem

6. Kocyk bambusowy. Znajdziesz tutaj: Kocyk bambusowy , kocyk bambusowy różowy

 
7. Tkany kocyk z bawełny organicznej. Znajdziesz tutaj: Kocyk z bawełny organicznej tkany , 
kocyk z bawełny tkany różowy